ZABAWA I CZYSTY DOM – CAŁA RODZINA SPRZĄTA

Artykuł –  ZABAWA I CZYSTY DOM – CAŁA RODZINA SPRZĄTA – to kilka prostych porad jak zachęcić a przede wszystkim łatwo nauczyć nasze pociechy porządku i czystości. Jeśli zadania, które im zlecisz będą w formie gier i nauki dziecko łatwiej je przyswoi ale i chętniej wykona oraz zapamięta na przyszłość, kojarząc to bardziej z formą spędzania razem miło czasu. Pokaż dziecku jak należy odkurzać, zamiatać, ścierać kurze, składać ubrania korzystając z naszych porad a stanie się twoim najlepszym towarzyszem codziennych obowiązków. Do nauki wykorzystaj grę stosowaną przez znanego tatę blogera z bloga makóweczki.pl – prosty i skuteczny sposób na nauczenie pociechy jak utrzymać ład i skład w pokoju malucha. Zabawa „tata mówi” opiera się na wykonywaniu przez dzieciaki zadań wskazanych przez tatę, jak najszybciej, najsprawniej i najlepiej maluch potrafi. W przypadku skakania i klaskania oczywiście zabawa może znudzić się szybciej ale wykorzystana przy wspólnych porządkach może nabrać nowego znaczenia.
.

Dzieci nie lubią sprzątać bo nie mają zmysłu organizacyjnego jak dorośli. Czynność ta może więc być dla nich trudna dlatego często proszą o pomoc rodziców czy starsze rodzeństwo.  Najtrudniejsze dla dzieci jest odnalezienie się w bałaganie i znalezienie punktu od którego miałoby zacząć. Stąd wykorzystanie zabawy „tata mówi” pomoże dziecku pookładać sobie bałagan w sposób łatwy i zapamiętywalny, dzięki czemu przy kolejnym sprzątaniu samo będzie wiedziało za co się najpierw zabrać.

„Bawiąc się w tata mówi’” zadaniem dziecka jest odnalezienie zabawki o której mówi tata i odłożenie jej na miejsce. Kto pierwszy ją znajdzie dostanie punkt i tak za każdą inną. Zwycięża ten kto zdobędzie najwięcej punktów. Dzieci mają zabawę i naukę w jednym. Tak czy inaczej, niezależnie od tego ile masz dzieci i w jakim wieku – spróbuj, może zadziała i u Ciebie.

Drugą zabawą wykorzystaną przy czyszczeniu dziecięcego pokoju może być rzucanie do celu pluszakami. Celem może być to kosz na zabawki lub skrzynia – ważne by nie uszkodzić ani zabawek ani opakowania. Jest to jednak świetny sposób na czysty pokój i dobrą zabawę. Poza tym, metodą małych kroczków nauczysz dziecko porządku i odpowiedzialności. Każdorazowe sprzątanie po zabawie w końcu wejdzie dziecku „w krew”.

Mamy nadzieję, że odnalezione przez nas metody rodziców na sprzątanie ze swoimi pociechami pokazane w artykule  ZABAWA I CZYSTY DOM – CAŁA RODZINA SPRZĄTA , ułatwią wam naukę i umilą spędzany z pociechami czas nawet przy domowych porządkach.