Termo AKTYWna bielizna – jak o nią dbać?

Polecamy artykuł: Termo AKTYWna bielizna- jak o nią dbać – wszystkim sportowcom, dla których choć maj miał być słonecznym i ciepłym, okazał się wieczorami i porankami nadal pod władaniem tzw. zimnej zośki. Dla fanów sportów, spacerów i wyjść, którym zmienna temperatura niestraszna podczas aktywności fizycznej polecamy stosowanie termoaktywnej bielizny, która utrzymuje ciepło ciała i reguluje jego temperaturę w zależności od wysiłku. Z naszymi poradami Wasza bielizna zachowa swoją funkcjonalność, kolor oraz właściwości przez ładnych kilka sezonów. Oto kilka z nich:

.

 1. Podstawowe wskazówki odnoście prania odzieży termoaktywnej ale i każdej inne przez Was stosowanej zamieszcza producent na metce. Wspominaliśmy o tym kilkakrotnie w naszych artykułach jak np: CO STAŁO SIĘ Z MOJĄ KOSZULĄ – SYMBOLE NA METKACH UBRAŃ
  .
 2.  Bieliznę termoaktywną można prać zarówno w pralce, jak i ręcznie.
  .
 3. Częstotliwość prania bielizny termoaktywnej  zależy głównie od tego, jak często jej używamy. Należy pamiętać, iż zanieczyszczona odzież tego typu słabiej odprowadza wilgoć. Tłuszcz, będący składnikiem ludzkiego potu zatyka niewielkie pory, które są odpowiedzialne za transport wilgoci na zewnątrz tkaniny izolując ją od skóry. Zatkany materiał sprawia, że nasza bielizna pozostaje mokra. Regularne czyszczenie ma więc spore znaczenie dla użytkownika
  .
 4. Ubrania termo-aktywne są szyte z materiałów o specjalnej strukturze, która pozwala na oddychanie naszej skóry. Środki piorące jak proszki posiadają substancje wypełniające, które mogą pogorszyć przepuszczanie powietrza. Najlepszym rozwiązaniem zarówno do prania ręcznego jak i w automatach są więc płyny do prania. Płyny nie zawierają środków wybielających, środków zmiękczających, ani środków zapachowych. Polecamy takiego rodzaju płyny zamiast detergentów lub proszków do prania. Przedłużają one okres korzystania z bielizny i optymalizują jej właściwości na świeżym powietrzu. Zapewniają także zachowanie oryginalnych właściwości wodoodpornych.
  .
 5. Przy praniu ręcznym jak i atomatycznym nalezy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która nie powinna przekraczać 30 stopni C. Przy wyższej temperaturze pranie może zafarbować i zmienić swoje właściwości.
  .
 6. Przed włożeniem prania do pralki należy sprawdzić czy wszystkie suwaki są zapięte. Zamknięcie kieszeni zapobiegnie uszkodzeniu odzieży.
  .
 7. Można także prac odzież i bieliznę termiczną w specjalnych workach do prania odzieży delikatnej. Dzięki temu mamy pewność, że nasze ubrania pozostaną nie zniszczone.
  .
 8. Podczas prania odzieży termo aktywnej nie należy włączać w pralce programu wirowania. Najlepiej wilgotne pranie rozwiesić do naturalnego wyschnięcia w przewiewnych, ale zacienionych miejscach, aby ubrania nie wyblakły.
  ,
  .,
 9. .Należy pamiętać, iż odzieży termoaktywnej nie wolno prasować

.

Mamy nadzieję, że porady z naszego artykułu – Termo AKTYWna bielizna – jak o nią dbać? – zachęcą Was do odpowiedniego i regularnego czyszczenie odzieży termo-aktywnej, pozostawiając ją sprawną i funkcjonalną na dłużej.