Domowe sposoby mycia okien

Artykuł – Domowe sposoby mycia okien – to kilka prostych porad ułatwiających mycie powierzchni lustrzanych, każdej Pani domu i chętnym do pomocy domownikom. Sprawdzone przez nas samych przyspieszają sprzątanie powodując niesamowity efekt czystych i zadbanych okien. Co zrobić by tak było:

.

 1. Okna najlepiej myć gdy za oknem temperatura jest na plusie, ważne jednak by nie było upalnie. Nie tylko ze względu na własne zdrowie ale również z uwagi na fakt, że np: w zimny dzień szkło jest bardziej delikatne i kruche i szybciej może ulec uszkodzeniu lub pęknąć przy kontakcie z ciepłą wodą czy detergentami. Podczas upałów woda wysycha zbyt szybko pozostawiając na szybach brzydkie smugi.
  ,
  .
 2. Do mycia okien zamiast kupnych środków można wykorzystać własne, takie które każdy z nas ma w kuchni. Są bezpieczniejsze i możliwe do stosowania przez większość alergików.
  .
 3. Sposób nr 1. to roztwór wody z cytryną. W wiadrze wymieszaj 2,5 litra zimnej wody z 4 łyżkami soku z cytryny. Roztwór ten skutecznie usuwa wszelki brud z szyb. Kwas z cytryny rozprawia się bez problemu z plamami. Ważne by przy myciu okien tym jak i innymi roztworami pamiętać o stosowaniu rękawiczek.
  .
 4. .Równie skuteczna jest także mieszanina wody z octem. Ocet usuwa z szyb tłuszcz i nadaje im połysk. Mieszankę możemy wlać do spryskiwacza takiego jak do kwiatów lub wymytego po zużytym wcześniej płynie do okien – w ten sposób ułatwimy sobie jego rozprowadzenie.
  .
 5. Do wody można również dodać kilka kropel gliceryny. Po tym zabiegu na umytych szybach nie będzie się tak łatwo osadzał kurz i brud. Zapobiegnie to także powstawaniu smug po deszczu.
  .
 6. Do mycia i polerowania okien najlepiej używać starych gazet. Są tańsze od często stosowanych ręczników papierowych, a zarazem dużo skuteczniejsze. Farba drukarska zapobiega tworzeniu się zacieków i smug. Ważne by gazety nie były kolorowe, a najzwyklejsze czarno białe jak większość codzienników.
  .
 7. By wyeliminować zacieki i smugi najlepiej posługiwać się metodą mycia okien z jednej strony od góry do dołu – pionowo a z drugiej od prawej do lewej – poziomo. Patrząc po umyciu pod światło z łatwością będzie można zobaczyć, po której stronie znajdują się smugi.
  .
 8. Do polerowania powierzchni szklanych najlepiej nadają się stare nylonowe rajstopy. Nylon, dzięki swej strukturze,bardzo dobrze usuwa ze szkła smugi pozostawiając powierzchnię czystą i błyszczącą.
  .
 9. Stosując zmywacz do paznokci bez trudu usuniemy z szyby lepkie ślady po taśmie klejącej.
  .
 10. Mocno brudne okna można umyć wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń – idealnie rozpuszcza tłuszcz.
  .

,

Nasze metody jak widać stosują także znani i lubiani blogerzy. Mamy nadzieję, że udzielone Wam wskazówki w artykule Domowe sposoby mycia okien ułatwią wasze domowe obowiązki .